Tanker koji se nalazio u kineskim vodama prelomio se na dva dijela nakon eksplozije koja se dogodila jučer poslijepodne.
Petnaest članova posade evakuirano je s tankera na kojemu je jučer, 10. siječnja, oko 15 sati po lokalnom vremenu, iz zasad neutvrđenih razloga došlo do eksplozije, nakon koje je uslijedio i požar. Tanker se od siline eksplozije prepolovio.
Tanker se u vrijeme nesreće nalazio u Žutom moru, oko 45 nautičkih milja jugoistočno od Qingdaoa u Kini. U pomoć je poslan SAR brod Bei Hai Jiu 115, javlja FleetMon.
Unatoč naporima spasilačkih timova, dva nestala člana posade, AB i motorman, još uvijek nisu pronađena, javljaju kineski mediji.
Tanker nije službeno identificiran, ali svi podaci upućuju da je riječ o tankeru Hong Pu 6, koji plovi u nacionalnoj plovdibi u kineskim vodama. Tanker je, prema nekim izvorima, u trenutku nesreće plovio u balastu.
Tanker Hong Pu 6 (MMSI: 412212170) dug je 128 metara, a plovi pod zastavom Kine.