Pomorski odjel Sveučilišta u Dubrovniku jučer su posjetili voditelji odjela za obuku i zapošljavanje kompanije Seapeak kako bi studentima i pomorcima predstavili svoj rad i prilike za razvoj karijere.
Pročelnik Pomorskog odjela Srđan Vujičić kazao je kako od ovog predstavljanja očekuje da poslovni svijet prepozna rad Pomorskog odjela, piše Dubrovački Dnevnik.
– Cilj nam je stvoriti sinergiju između poslodavca i edukacije. Tako ćemo poboljšati naš proces edukacije prema studentima jer će nam kompanije prezentirati tehnologiju koju mi teško možemo pratiti iz ovog položaja – kazao je Vujičić.
Dodao je kako Pomorski odjel vodi statistike u kojima prate razvoj studenta dok su na brodu.
– To su ogromni postotci, oko 95 posto studenata koji završe preddiplomski i diplomski studij odluče se za odlazak na brod – istaknuo je pročelnik.
Ipak, Pomorski odjel bilježi nešto manji broj studenata nego ranijih godina.
– Trend na Sveučilištu je, kao i u cijeloj Hrvatskoj, pad broj studenata. No, još uvijek predstavljamo najveći odjel na Sveučilištu u Dubrovniku. Trendovi ovise o natalitetu, broju djece koja mogu upisivati ovakav studij i očekujemo da će se to kroz narednih godina promijeniti. Ovo predavanje i odaziv na isto je pokazatelj da studenti uz upis na ovaj studij mogu očekivati zaposlenje – poručio je pročelnik Pomorskog odjela Srđan Vujičić.
John Reid iz kompanije Seapeak rekao je kako je razlog njihovog dolaska predstavljanje kompanije i detalja o LNG prijevozu poput vrsta brodova i mogućnosti zaposlenja.
– Imamo dobra iskustva s hrvatskim časnicima, njih 117 je na našim brodovima, a od toga je 17 kapetana i 15 glavnih časnika. Hrvatski pomorci su predani i puni znanja – istaknuo je Reid dodavši kako Seapeak ima dobar ugled zbog brojnih benefita koje pružaju svojim djelatnicima.
Djelatnici Seapeaka u Dubrovniku govorili su studentima i svojim potencijalnim zaposlenicima o povijesti i vrijednosti kompanije, značaju LGN-a u svijetu, mogućnosti napredovanja…
Inače, Seapeak jedna je od vodećih kompanija u međunarodnom pomorskom prijevozu LNG-a i LPG-a, s flotom od 74 plovila i oko 2 400 zaposlenih na moru i kopnu.