Maersk Training, dio danskog brodarskog diva A.P. Moller-Maersk, i Green Marine, pionir u pomorskim rješenjima na metanol, sklopili su strateško partnerstvo za uspostavu Maersk Training powered by Green Marine, piše Offshore Energy.
Suradnja je sklopljena s ciljem da postanu “vodeći” u pružanju obuke za prijelaz na održiva pomorska goriva, s početnim fokusom na metanol.
“Hitna potreba za dekarbonizacijom u pomorskoj industriji je neporeciva”, istaknuo je Jan Tore Knutsen iz Maersk Traininga.
“Ovo partnerstvo s tvrtkom Green Marine omogućuje nam da iskoristimo njihovu neusporedivu stručnost u operacijama s metanolom i kombiniramo je s našim opsežnim iskustvom u obuci kako bismo pomorce opremili vještinama koje su im potrebne za plovidbu u vremenu zelene tranzicije”, navodi.
Potražnja za obukom o alternativnim gorivima ubrzano raste kako pomorska industrija nastoji ispuniti strože ekološke propise i postići ambiciozne ciljeve dekarbonizacije.
Green Marine donosi više od desetljeća praktičnog iskustva u upravljanju plovilima na metanol, što ih čini idealnim za rješavanje ove rastuće potrebe, navodi Offshore Energy.
“Oduševljeni smo partnerstvom s tvrtkom Maersk Training, priznatim liderom u pomorskoj obuci”, komentirao je Morten Jacobsen, osnivač i izvršni direktor Green Marine Group.
“Kombinacijom naše stručnosti, možemo stvoriti sveobuhvatan plan i program obuke koji nadilazi usklađenost i pruža pomorcima znanje i vještine za sigurno i učinkovito upravljanje plovilima na metanol”.
Maersk Training powered by Green Marine ponudit će sveobuhvatan portfelj obuke koji uključuje tehničku obuku, sigurnosne postupke i najbolje prakse za energetski učinkovite operacije. Obuka će se provoditi kroz različite formate, uključujući imerzivne simulacije, online module i tečajeve pod vodstvom instruktora, osiguravajući pristupačnost pomorcima svih razina iskustva, ističe Offshore Energy.
Ovo partnerstvo predstavlja mogućnost da Maersk Training powered by Green Marine postane mjesto gdje se nalazi sve za obuku kroz cijeli lanac vrijednosti metanola, od proizvodnje i punjenja do operacija plovila. Ovo će osnažiti brodarske tvrtke da s povjerenjem pristupaju zelenoj tranziciji i pridonijeti održivijoj pomorskoj budućnosti, kako navode.
Prošle je godine studija DNV-a pokazala da je 81 % anketiranih pomoraca izrazilo potrebu za djelomičnom ili potpunom obukom za učinkovito rukovanje naprednim tehnologijama za koje se očekuje da će biti postavljene na budućim brodovima.
Dodatno, više od 75 % ispitanika navelo je potrebu za obukom o novim vrstama goriva, kao što su ukapljeni prirodni plin (LNG), baterije ili sintetička goriva. Potražnja za obukom o gorivima u nastajanju poput amonijaka, vodika i metanola porasla je još više, dosegnuvši 87 % među sudionicima ankete.