Danski brodar osigurao je još osam brodova te nastavlja strategiju širenja i obnove flote
Kompanija je objavila kako je nakon završetka prvog kvartala dogovorila kupnju šest novogradnji. Isporuke brodova planirane su između 2027. i 2028. godine.
Prva dva tankera trebala bi biti isporučena početkom 2027., dodatna dva tijekom iste godine, dok će preostala dva broda stići tijekom 2028. godine, piše Splash247.
Danski brodar posljednjih mjeseci vrlo je aktivan na tržištu kupoprodaje tankera. Tijekom prvog kvartala 2026. godine kompanija je preuzela dva LR2 tankera izgrađena 2016. godine te jedan MR tanker iz 2018. godine, koji su preimenovani u Torm Helga, Torm Hedwig i Torm Fortune.
Istodobno je prodan LR2 tanker TORM Maren iz 2008. godine, kao dio strategije obnove i modernizacije flote.
Torm je također ugovorio kupnju još dva MR tankera izgrađena 2015. godine, čija se isporuka očekuje tijekom drugog kvartala ove godine. Brodovi će nositi imena Torm Dehradun i Torm Dapitan.
Kompanija bi po završetku svih isporuka trebala imati ukupno 103 broda u floti, u odnosu na 95 brodova koliko ih je imala na kraju prvog kvartala 2026. godine.