VIDEO: Rekordne gužve u kalifornijskim lukama

Čak četrdeset četiri kontejnerska broda čekaju red na ulazak u dvije najveće kalifornijske luke u Los Angelesu i Long Beachu, što je najveći zabilježen broj usidrenih brodova ispred tih luka od početka pandemije, javlja FleetMon.

Gužve su direktan rezultat manjka radnika u lukama, restriktivnih mjera uzrokovanih pandemijom te povećanja potražnje zbog približavanja blagdana. Iz luke u Los Angelesu objavili su da se prosječno vrijeme čekanja produžilo te sad iznosi čak 7,6 dana.

Ukupno 85 kontejnerskih brodova trenutno je prisutno u lukama u Los Angelesu i Long Beachu. U ovim dvjema lukama obradi se oko jedne trećine cjelokupnog obujma tereta koji se uveze u SAD. Posluju kao primarni izvor uvoza iz Kine te su tijekom cijele pandemije doživjele velika zagušenja.

Donosimo video usidrenih brodova snimljen dronom prije nekoliko dana, kad je “samo” tridesetak brodova čekalo ispred kalifornijskih luka.

Foto: FleetMon

PODIJELI:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
X
Email

OSTAVITE KOMENTAR:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

PROČITAJTE VIŠE VIJESTI

Sigurnost plovidbe i autonomni brodovi u fokusu sjednice IMO MSC 111 u Londonu

Titanic i Carpathia u Kostreni: Izložba o tragediji, spašavanju i hrabrosti na Atlantiku

Marpol 73/78 u lukama i marinama: zašto posada i osoblje ne razlikuju međunarodni prihvat od komunalnog sustava JLS

Torm nastavlja širenje flote: stiže još osam MR i LR tankera