O nama Marketing   |   Kontakt   |   English

Array

Građani u turističkom obilasku »3. maja«

RIJEKA Udruga turističkih vodiča Kvarnera organizira danas, s početkom u 9.30 sati turistički razgled Brodogradilišta »3. maj« u okviru kojeg će u 11 sati građani moći prisustvovati porinuću tankera za prijevoz asfalta, nafte i kemikalija nosivosti 15.000 tona koje 3. maj gradi za tvrtku Wisby Tankers iz Švedske.

 

Obilazak »3. maja« upriličen je u povodu Svjetskog dana turističkih vodiča koji je ova udruga već obilježavala akcijama Turist u svome gradu i Zlatne godine Rijeke.

– Budući da smo naišli na pozitivne reakcije sugrađana, nastavljamo i ove godine u tom duhu. U povodu Svjetskog dana turističkih vodiča željeli bismo Riječane upoznati s jednim važnim dijelom industrijske baštine našega grada. Naši članovi će sve zainteresirane upoznati s nekim važnim povijesnim okolnostima u kojima se brodogradnja našla na prijelazu stoljeća, kako nastaje brod i podsjetiti na važnost same brodogradnje – najavila je Jasminka Miškulin, predsjednica ove udruge te dodala kako svi zainteresirani trebaju danas u 9.30 sati doći do zapadnog ulaza u »3. maj« (ulica do stadiona Kantrida).

Inače, u »3. maju« će se nakon porinuća broda u suradnji s eko-udrugom Žmergo iz Opatije moći vidjeti čišćenje navoza. Naime, »3. maj« se uključio u kampanju Zelena čistka – jedan dan za čišći okoliš što se provodi u sklopu globalnog projekta Let’s do it i svjetske akcije World Cleanup 2012. u kojoj sudjeluje 85 zemalja. Kampanja se u Hrvatskoj provodi pod pokroviteljstvom predsjednika Ive Josipovića, a uz podršku Ministarstva zaštite okoliša i prirode te povjerenika EU za okoliš Janeza Potočnika. U riječkom brodogradilištu najavili su i kako će se uključiti u središnju akciju kampanje 21. travnja kada će njihovi ronioci čistiti podmorja Kantride.

RIJEKA Udruga turističkih vodiča Kvarnera organizira danas, s početkom u 9.30 sati turistički razgled Brodogradilišta »3. maj« u okviru kojeg će u 11 sati građani moći prisustvovati porinuću tankera za prijevoz asfalta, nafte i kemikalija nosivosti 15.000 tona koje 3. maj gradi za tvrtku Wisby Tankers iz Švedske.

 

Obilazak »3. maja« upriličen je u povodu Svjetskog dana turističkih vodiča koji je ova udruga već obilježavala akcijama Turist u svome gradu i Zlatne godine Rijeke.

– Budući da smo naišli na pozitivne reakcije sugrađana, nastavljamo i ove godine u tom duhu. U povodu Svjetskog dana turističkih vodiča željeli bismo Riječane upoznati s jednim važnim dijelom industrijske baštine našega grada. Naši članovi će sve zainteresirane upoznati s nekim važnim povijesnim okolnostima u kojima se brodogradnja našla na prijelazu stoljeća, kako nastaje brod i podsjetiti na važnost same brodogradnje – najavila je Jasminka Miškulin, predsjednica ove udruge te dodala kako svi zainteresirani trebaju danas u 9.30 sati doći do zapadnog ulaza u »3. maj« (ulica do stadiona Kantrida).

Inače, u »3. maju« će se nakon porinuća broda u suradnji s eko-udrugom Žmergo iz Opatije moći vidjeti čišćenje navoza. Naime, »3. maj« se uključio u kampanju Zelena čistka – jedan dan za čišći okoliš što se provodi u sklopu globalnog projekta Let’s do it i svjetske akcije World Cleanup 2012. u kojoj sudjeluje 85 zemalja. Kampanja se u Hrvatskoj provodi pod pokroviteljstvom predsjednika Ive Josipovića, a uz podršku Ministarstva zaštite okoliša i prirode te povjerenika EU za okoliš Janeza Potočnika. U riječkom brodogradilištu najavili su i kako će se uključiti u središnju akciju kampanje 21. travnja kada će njihovi ronioci čistiti podmorja Kantride.

Intervju

Kolumna

Službene informacije

Foto / video