O nama Marketing   |   Kontakt   |   English

U akvatoriju Baške održana 11. Lignjada – Kup sv. Mikule

10. prosinca 2016.g. u akvatoriju Baške, u organizaciji RŠD ŠKRPINA Baška održana je jedanaesta po redu Lignjada – Kup sv. Mikule. Po broju posada, natjecatelja i posjetitelja, bila je ovo jedna od najuspješnija Lignjada održanih u organizaciji RŠD ŠKRPINA, Baška. Naime, sudjelovalo je ukupno 49 posada sa ukupno 145 natjecatelja, kao i nikad veći broj posjetitelja. Među njima je bilo gostiju (natjecatelja i posjetitelja) iz susjednih općina, ali i susjedne Slovenije.

A sada nekoliko riječi i o samom ulovu. Ulovljeno je ukupno 35,62 kg liganja. Najviše sreće imala je gostujuća ekipa u mješovitom sastavu: Lončarić (Šilo), Karabaić (Malinska), Tancabelić (Šilo), Horvat (Slo), Borković (Slo) koja je sa ulovljenih 3,045 kg osvojila prvo mjesto. Drugo i treće mjesto pripalo je domaćim meštrima i to kako slijedi. Drugo mjesto, sa ulovljenih 2,485 kg osvojila je ekipa u sastavu: Vlahinić, dr. Bonefačić, Vlahinić i Jurešić, a treće mjesto, sa ulovljenih 2,440 kg ekipa u sastavu Magašić i Barbalić. Najmlađi sudionik bio je Lukas Pekota (2008. g.), a najstariji Antun Rode (1933. g.).

Nagradni fond dijelio se za prvih 11. mjesta (obzirom da je to bila jedanaesta po redu Lignjada), te najmanjeg i najvećeg lignja. Najvećeg lignja teškog 0.690 kg je ulovila već navedena ekipa koja je osvojila prvo mjesto, a nagradu za najmanjeg lignja podijelile su dvije ekipe i to već navedena ekipa koja je osvojila drugo mjesto, te ekipa Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, čiji je najmanji liganj težio tek 0,035 kg.

Posebnost ove Lignjade je i to što se „poklopila” sa humanitarnom akcijom „Baška za Tea” u organizaciji Mjesnog odbora Baška što je dodatno oplemenilo i jedan i drugi događaj.
Lovilo se na području akvatorija Baške. Natjecatelje je dočekalo prekrasno vrijeme. Start je označila raketa ispaljena točno u 14 sati. Uslijedilo je istovremeno isplovljavanje velikog broja brodica iz luke Baška. Bio je to prizor koji oduzima dah.

Lignjolov, kao i ribolov, kako kome, ali uz puno smijeha i zabave.

Raketa je ponovo zasjala nad Baškom u 19,30 sati i obilježila kraj natjecateljskog dijela. Natjecatelje i sve druge dočekali su frigani lignji i brodet od liganj. Ono što je usljedilo bilo je je vaganje ulova, proglašenje pobjednika, vatromet kojim je obilježena 60.-ta godišnjica postojanja društva i naravno fešta do kasnih (ranih jutarnjih) sati. Nezaboravno!

Koristimo priliku da se pohvalimo činjenicom da je prema nama dostupnim podacima naša – „Bašćanska lignjada” postala jedna od najvećih (po broju sudionika) i najboljih (u smislu organizacije) među sličnim natjecanjima na Jadranu.

I na kraju koristimo priliku da se zahvalimo svim sponzorima koji nas već godinama prate i bez kojih ni ova Lignjada ne bi bila moguća. Među njima svakako vrijedi izdvojiti Tamaracom d.o.o. i DTD čija je varalica prevarila i onog najvećeg i onog najmanjeg lignja.