O nama Marketing   |   Kontakt   |   English

Array

Unatoč snažnoj buri, deset kaića i gajeta odjedrilo regatu Đir po konalu

Teško je probiti Murtersko more i Pašmanski kanal s jedrom kad se “razmaše” bura.

A upravo se to dogodilo u nedjelju, 12. srpnja, kada zbog snažne bure na start u Ugriniću nije stiglo 15 prijavljenih brodova. Preostalih deset, gajeta i kaića na trevu, startalo je u 16, umjesto u 14 sati i odjedrilo zadanu rutu, piše portal Naši školji.

Uz domaćine iz Ugrinića i Tkona, na regatu su stigli prijatelji iz Murtera, Betine i Tisnog, deset brodova na oštro idro i trevu – sedam gajeta i tri kaića.

Foto: Boris Kačan / Naši školji

Organizatori, Udruga Frkata i TZO Tkon, ističu kako su iznimno ponosni na posadu u kaiću s trevon Mali Kun koju su predvodili Vice Ugrinić i Ivan Gotovina, učenici 7. razreda osnovne škole. Kaić dug 2,85 m gradila su djeca na radionici koju je vodio kalafat Vojko Bobić.

Pobjednička trofeje u drvu izradio je Stanislav Kuštera, a sutkinja regate bila je Nevia Perković.

Foto: Boris Kačan / Naši školji

U popratnom programu u Ugriniću sudjelovale su Mažoretkinje otoka Pašmana i Ugljana, KUD Kunjka i Klapa Munita iz Zadra.

Prijepodne, prije regate, održano je demonstracijsko jedrenje za djecu koje je predvodio kalafat Stanislav Kuštera Kušo, predsjednik Udruge Frkata.

Teško je probiti Murtersko more i Pašmanski kanal s jedrom kad se “razmaše” bura.

A upravo se to dogodilo u nedjelju, 12. srpnja, kada zbog snažne bure na start u Ugriniću nije stiglo 15 prijavljenih brodova. Preostalih deset, gajeta i kaića na trevu, startalo je u 16, umjesto u 14 sati i odjedrilo zadanu rutu, piše portal Naši školji.

Uz domaćine iz Ugrinića i Tkona, na regatu su stigli prijatelji iz Murtera, Betine i Tisnog, deset brodova na oštro idro i trevu – sedam gajeta i tri kaića.

Foto: Boris Kačan / Naši školji

Organizatori, Udruga Frkata i TZO Tkon, ističu kako su iznimno ponosni na posadu u kaiću s trevon Mali Kun koju su predvodili Vice Ugrinić i Ivan Gotovina, učenici 7. razreda osnovne škole. Kaić dug 2,85 m gradila su djeca na radionici koju je vodio kalafat Vojko Bobić.

Pobjednička trofeje u drvu izradio je Stanislav Kuštera, a sutkinja regate bila je Nevia Perković.

Foto: Boris Kačan / Naši školji

U popratnom programu u Ugriniću sudjelovale su Mažoretkinje otoka Pašmana i Ugljana, KUD Kunjka i Klapa Munita iz Zadra.

Prijepodne, prije regate, održano je demonstracijsko jedrenje za djecu koje je predvodio kalafat Stanislav Kuštera Kušo, predsjednik Udruge Frkata.

Intervju

Kolumna

Službene informacije

Foto / video