O nama Marketing   |   Kontakt   |   English

Učenici napravili pasaru kao iz 1939.

IZVORHRT
IZVORHRT

U sklopu međunarodnog projekta zaštite i vrednovanja jadranske pomorske baštine, u Tehničkoj školi u Rijeci predstavljena je nova pasara – tradicijska barka s početka prošlog stoljeća koju su izradili sami učenici.

Danas je pasara u dvorištu riječke Tehničke škole, a na ljeto će krasiti obalu Mošćeničke Drage; piše HRT. Sate rada uložili su učenici smjera brodograditeljski tehničar, jedinoga takvoga u Hrvatskoj, u sklopu Akademije tradicijske brodogradnje.

– Bilo je super! Stekli smo nova iskustva i svaki petak je bilo nešto novo, kaže učenik Tehničke škole Fran Jančić.

– Nova iskustva, nova znanja, inače smo to uvijek gledali na papiru i pisali, ovako smo to imali priliku vidjeti uživo, dodao je Antonio Funarić.

Voditelj Koordinacije udruga za očuvanje i revitalizaciju pomorske, ribarske i brodograđevne baštine Kvarnera i Istre te idejni začetnik cijeloga projekta “Mala Barka” Robert Mohović iznimno je ponosan na buduće brodograditelje, kaže kako je barka je građena po nacrtima iz 1939. koja je postojala u Lovranu i to joj daje dodatnu vrijednost.

– Ovaj projekt je našem zanimanju omogućio da se krene u izgradnju barke. Naši učenici su sudjelovali od samog početka, tako da je to vrhunac obrazovanja njima, kazao je ravnatelj Tehničke škole Rijeka Serđo Jadrić.

Arca Adriatica, nastavak je projekta Mala barka 2. Projekt je vrijedan 3 milijuna eura, nositelj mu je Primorsko-goranska županija.

Originalne nacrte izradili su studenti Tehničkog fakulteta, a pohranjeni su u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskoga primorja gdje ih javnost može vidjeti.

Video reportažu pogledajte ovdje.

U sklopu međunarodnog projekta zaštite i vrednovanja jadranske pomorske baštine, u Tehničkoj školi u Rijeci predstavljena je nova pasara – tradicijska barka s početka prošlog stoljeća koju su izradili sami učenici.

Danas je pasara u dvorištu riječke Tehničke škole, a na ljeto će krasiti obalu Mošćeničke Drage; piše HRT. Sate rada uložili su učenici smjera brodograditeljski tehničar, jedinoga takvoga u Hrvatskoj, u sklopu Akademije tradicijske brodogradnje.

– Bilo je super! Stekli smo nova iskustva i svaki petak je bilo nešto novo, kaže učenik Tehničke škole Fran Jančić.

– Nova iskustva, nova znanja, inače smo to uvijek gledali na papiru i pisali, ovako smo to imali priliku vidjeti uživo, dodao je Antonio Funarić.

Voditelj Koordinacije udruga za očuvanje i revitalizaciju pomorske, ribarske i brodograđevne baštine Kvarnera i Istre te idejni začetnik cijeloga projekta “Mala Barka” Robert Mohović iznimno je ponosan na buduće brodograditelje, kaže kako je barka je građena po nacrtima iz 1939. koja je postojala u Lovranu i to joj daje dodatnu vrijednost.

– Ovaj projekt je našem zanimanju omogućio da se krene u izgradnju barke. Naši učenici su sudjelovali od samog početka, tako da je to vrhunac obrazovanja njima, kazao je ravnatelj Tehničke škole Rijeka Serđo Jadrić.

Arca Adriatica, nastavak je projekta Mala barka 2. Projekt je vrijedan 3 milijuna eura, nositelj mu je Primorsko-goranska županija.

Originalne nacrte izradili su studenti Tehničkog fakulteta, a pohranjeni su u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskoga primorja gdje ih javnost može vidjeti.

Video reportažu pogledajte ovdje.

Intervju

Kolumna

Službene informacije

Foto / video