O nama Marketing   |   Kontakt   |   English

Predovan: Pomorstvo je kruh sa sedam kora i posao koji čovjek jednostavno mora voljeti

Svečanom svetom misom, procesijom te komemorativnim programom u Parku pomoraca, u Vrsima je proslavljen Sveti Nikola, blagdan zaštitnika pomoraca i djece. Pedesetak mještana okupilo se pokraj kapelice tog sveca te molilo za sve poginule i preminule pomorce, ali i za one koji se nalaze na svim svjetskim morima, piše Zadarski list.

Pozdravni govor uputio je predsjednik Udruge pomoraca sveti Nikola Vrsi Neven Predovan, istaknuvši kako treba poštovati žrtvu i težak život pomoraca.

“Okupili smo se i ove godine pred kipom svetog Nikole da uputimo molitve za sve poginule i preminule vrške pomorce, ali i za one koji i dalje plove svim svjetskim morima. Pomorstvo je kruh sa sedam kora i posao koji čovjek jednostavno mora voljeti da bi ga mogao raditi. Uostalom, ne kaže se za ništa da duh pomoraca prilikom svakog odlaska na brod ostaje kući, s njihovim obiteljima”, istaknuo je Predovan, zahvalivši svima koji podržavaju rad i djelovanje udruge tijekom protekla dva desetljeća postojanja.

Foto: Toni Perinić / Zadarski list

“Zahvaljujemo svim ljudima dobra srca koji godinama prate naš rad, a među njima bih posebno istaknuo Tankersku plovidbu koja se rado odaziva na sve naše pozive. Velik broj naših članova prošao je kroz tu brodarsku tvrtku pa je i sam značaj veći”, naglasio je predsjednik Predovan.

Općinski načelnik Luka Perinić sudjelovao je također s općinskim izaslanstvom u obilježavanju, a kratko je kazao kako bez pomorstva nema ni Vrsi.

“Pomorstvo je dio našeg identiteta i moramo to poštovati. Naši mještani su nekad išli na brod zbog gole egzistencije, a danas je situacija drugačija. Lijepo je čuti kako imamo sve više zapovjednika na brodovima te kako se naši ljudi penju u pomorskoj hijerarhiji. Svi pomorci, sadašnji i bivši, od mene imaju duboko poštovanje”, poručio je načelnik.

Po završetku molitve odrješenja koju je predvodio župnik don Ivica Bašić, načelnik Perinić položio je vijenac i upalio svijeću kraj kapelice svetog Nikole, dok je izaslanstvo Udruge pomoraca svoj vijenac tradicionalno bacilo u more. Organiziran je i domjenak za sve prisutne u Boćarskom klubu.

Svečanom svetom misom, procesijom te komemorativnim programom u Parku pomoraca, u Vrsima je proslavljen Sveti Nikola, blagdan zaštitnika pomoraca i djece. Pedesetak mještana okupilo se pokraj kapelice tog sveca te molilo za sve poginule i preminule pomorce, ali i za one koji se nalaze na svim svjetskim morima, piše Zadarski list.

Pozdravni govor uputio je predsjednik Udruge pomoraca sveti Nikola Vrsi Neven Predovan, istaknuvši kako treba poštovati žrtvu i težak život pomoraca.

“Okupili smo se i ove godine pred kipom svetog Nikole da uputimo molitve za sve poginule i preminule vrške pomorce, ali i za one koji i dalje plove svim svjetskim morima. Pomorstvo je kruh sa sedam kora i posao koji čovjek jednostavno mora voljeti da bi ga mogao raditi. Uostalom, ne kaže se za ništa da duh pomoraca prilikom svakog odlaska na brod ostaje kući, s njihovim obiteljima”, istaknuo je Predovan, zahvalivši svima koji podržavaju rad i djelovanje udruge tijekom protekla dva desetljeća postojanja.

Foto: Toni Perinić / Zadarski list

“Zahvaljujemo svim ljudima dobra srca koji godinama prate naš rad, a među njima bih posebno istaknuo Tankersku plovidbu koja se rado odaziva na sve naše pozive. Velik broj naših članova prošao je kroz tu brodarsku tvrtku pa je i sam značaj veći”, naglasio je predsjednik Predovan.

Općinski načelnik Luka Perinić sudjelovao je također s općinskim izaslanstvom u obilježavanju, a kratko je kazao kako bez pomorstva nema ni Vrsi.

“Pomorstvo je dio našeg identiteta i moramo to poštovati. Naši mještani su nekad išli na brod zbog gole egzistencije, a danas je situacija drugačija. Lijepo je čuti kako imamo sve više zapovjednika na brodovima te kako se naši ljudi penju u pomorskoj hijerarhiji. Svi pomorci, sadašnji i bivši, od mene imaju duboko poštovanje”, poručio je načelnik.

Po završetku molitve odrješenja koju je predvodio župnik don Ivica Bašić, načelnik Perinić položio je vijenac i upalio svijeću kraj kapelice svetog Nikole, dok je izaslanstvo Udruge pomoraca svoj vijenac tradicionalno bacilo u more. Organiziran je i domjenak za sve prisutne u Boćarskom klubu.

Intervju

Kolumna

Lifestyle

Foto / video